Umieszczenie „Zoom Fatigue” na wyciszeniu: badacz UCSB wyjaśnia, dlaczego Połączenia wideo mogą być tak wyczerpujące

Robby Nadler, dyrektor programu rozwoju akademickiego, zawodowego i technicznego UCSB, teoretyzuje, że wyczerpanie pochodzi z niezdolności do rozróżnienia osoby, tła i technologii, jeśli chodzi o komunikację za pośrednictwem komputera (CMC). Kompresja naszej tożsamości poprzez technologię audiowizualną jest tym, co Nadler nazywa naszą ” trzecią skórą.”

Nadler rozpoczął te badania w swoich latach pracy w wirtualnych ośrodkach pisania, kiedy stało się dla niego jasne, że istnieją duże różnice w zachowaniu ludzi w tych warunkach w porównaniu do interakcji twarzą w twarz. Pandemia dała mu możliwość modelowania tego, o czym myśli i teoretyzowania poza anegdotą.

Aby w pełni zrozumieć wyczerpanie CMC, musimy zacząć od rozbicia tego, czym są „Skórki”. Pierwsza skóra odnosi się do dosłownej skóry na ciele. Nadler mówi: „jeśli spojrzysz na osobę, naprawdę wiesz sporo informacji. Można określić czyjś wiek, patrząc na jego ciało, można spojrzeć na niego w sensie zdolności, płci, rasy, wszystkie te składniki mogą tam być.”Wygląd ludzi i zwierząt koduje informacje o tym, w jaki sposób jesteśmy postrzegani i jakie założenia stawiamy wobec innych. Teoretyzowane przez studia mody, second skins opisują, jak odzież funkcjonuje jako sposób tworzenia tożsamości.

Twoja pierwsza i druga skórka są Twoje; są połączone z Tobą. Przestrzeń natomiast nie jest skórą samą w sobie. „Każdy może stać w domu lub w tle”, wyjaśnia Nadler. „Każdy może go zająć.”Jednak, gdy jesteś w sesji Zoom, to jest, gdzie” rzeczy get funky z ” Zoom zmęczenie.’”

Wykorzystuje przykład partytury filmowej do modelowania tego, co dzieje się z zoomem. Kiedy oglądamy film, możemy usłyszeć jego partyturę, ale bohaterowie tego nie robią. możemy dokonać rozróżnienia między tym, co postrzegamy jako publiczność, a tym, co postrzegają bohaterowie.

Kiedy przechodzimy do zoomu, nagle tracimy zdolność do rozróżniania. Kiedy dmuchawa do liści gaśnie w tle, możesz łatwo zagłuszyć ją jako hałas w tle. Ale dla kogoś, kto wchodzi z Tobą w interakcję na zoomie, ten szum dmuchawy do liści— tło-jest nie do odróżnienia od tego, kim jesteś.

Nadler mówi: „ta trzecia skóra to proces, w którym przyjmujemy wszystkie inne elementy, z którymi ludzie nas kojarzą, mimo że nie robilibyśmy tego w interakcji twarzą w twarz.”Korzystając z teorii „trzecich skórek”, zapewnia ramy do zrozumienia, dlaczego dodawanie komponentów audio i wizualnych do naszych wirtualnych interakcji może prowadzić do wyczerpania. Istnieje myląca ilość bodźców, których odbiorca nie może kodować jako istotnych lub nieistotnych. Próba angażowania się w interakcje za pośrednictwem komputera wymaga od nas więcej niż przez twarzą w twarz.

Więc jak możemy iść do przodu w radzeniu sobie z naszym „Zoom zmęczenie?”Jednym z zaleceń Nadlera jest wydzielenie przestrzeni fizycznych, które są przeznaczone do pracy i do życia osobistego lub użycie Zooma tylko do pracy. Jeśli chodzi o produktywność, mówi, że wyłączenie wideo, przynajmniej w kontekście centrum pisania, okazało się pomocne z wielu powodów. Przestajesz skupiać się na swoim wyglądzie i tym, jak wyglądasz, zmniejszając obawy o to, co ludzie o tobie myślą i pozwalając ci zwracać większą uwagę na Prezentowane pomysły.

Ostatecznie, Nadler chce, żebyśmy byli wobec siebie transparentni, jeśli chodzi o to, jak się czujemy.

„Komunikuj te uczucia. Jako ktoś, kto uczy na kampusie ze studentami i pracuje z nimi, i kto doświadcza tego wyczerpania, myślę, że wielu z nas, mrugamy i kiwamy głową, „tak, Zoom zmęczenie”, powiedział Nadler. „Ale nie mówimy profesorom:” Hej, czy mogę wyłączyć aparat? Jestem dzisiaj bardzo wyczerpana. bardzo by mi pomogło, gdybym mogła skoncentrować się na wykładzie.’”

Niezależnie od tego, czy chodzi o reakcje emoji, czy o funkcję czatu, tworzenie sposobów wzajemnego przywiązania do wirtualnego środowiska uczenia się ma kluczowe znaczenie w łagodzeniu wyczerpania i potwierdzaniu zarówno nauczycieli, jak i uczniów, że są naprawdę słyszani.

Dodaj komentarz