Naukowcy badają objawy związane z PTSD wśród latynoskich imigrantów LGBTQ

Jednak ci, którzy są mniejszościami nawet w tej sferze, tacy jak imigranci z mniejszości seksualnych i płciowych (SGM), stają przed mnóstwem dodatkowych problemów związanych z dyskryminacją — zarówno ze strony osób należących do ich społeczności imigrantów, jak i szerszej sfery — co prowadzi do większego poziomu stresu i negatywnych skutków zdrowotnych.

Alison Cerezo i Amaranta Ramirez, naukowcy z UC Santa Barbara ’ s Department of Counseling, Clinical, and School Psychology, którzy współpracują z Fernando estradą z Department of Specialized Programs in Professional Psychology na Loyola Marymount University, starali się lepiej zrozumieć ten związek między stresem związanym z akulturacją, dyskryminacją i zespołem stresu pourazowego (PTSD).

Cerezo i Estrada pochodzą z środowisk poinformowanych przez pracę w organizacji non-profit i zasięg społeczności. Cerezo w szczególności opisał, w jaki sposób praca z organizacją trans-latynoską przez wiele lat doprowadziła ją do dalszego uświadomienia sobie wyzwań, jakie napotykają oni i inni w dostępie do wsparcia zdrowia psychicznego, jednocześnie borykając się z poważnymi trudnościami związanymi z dyskryminacją.

Szczególnie istotna dla tej kwestii była polityka administracji Trumpa z 2019 r., oficjalnie unieważniona w czerwcu tego roku, znana jako ” pozostań w Meksyku.”Polityka ta przywróciła tych, którzy ubiegali się o azyl w USA do Meksyku, podczas gdy oni czekali na swoje daty sądowe w Stanach Zjednoczonych.

Taka polityka była szczególnie problematyczna dla SGM Latinx, ponieważ pozostawiała ich bezbronnych, podczas gdy czekali miesiącami, a nawet ponad rokiem na uzyskanie azylu. Według Cerezo Meksyk nie ma infrastruktury, aby wspierać osoby ubiegające się o azyl, po pierwsze. Jednak poza tym osoby ubiegające się o azyl SGM znalazły się również ofiarami przemocy związanej z ich LGBTQ podczas oczekiwania w Meksyku.

„Powinno być tak, że mogą ubiegać się o azyl na granicy, a następnie być w stanie czekać w areszcie lub coś w tym stylu, że będą mogli rzeczywiście mieć jakiś system wsparcia jako osoba ubiegająca się o azyl” – powiedział Cerezo.

„To powinno być ich prawo, ale nie zostało im dane, w rezultacie przytłaczająca większość imigrantów LGBT, którzy przebywali w Meksyku, doświadczyła przemocy związanej z byciem LGBT.”

Jednak imigranci SGM Latinx nawet w Stanach Zjednoczonych muszą również zmagać się z unikalnymi wyzwaniami, takimi jak dyskryminacja ze strony osób w ich mniejszych społecznościach imigrantów, na których zwykle polegają na zasobach i wsparciu.

Według estrady i Cerezo skutkuje to wielorakim minorytowym doświadczeniem, w którym SGM, którzy opuszczają swój kraj, aby uciec przed dyskryminacją, znajdują się w USA, żyjąc wśród ludzi, którzy utrwalają ten sam rodzaj dyskryminacji. Tymczasem stres akulturacji tylko wiąże problem.

„Staraliśmy się zrozumieć, na co dokładnie patrzymy i w jaki sposób te dane mogą być pomocne w przyszłych badaniach, zarówno jakościowych, jak i ilościowych. Zebraliśmy dane dotyczące traumy i stresu, ale zebraliśmy również dane dotyczące odporności i mocnych stron” – dodał Cerezo.

Dla tego konkretnego badania, przeprowadzili swoje badania z 194 imigrantami SGM Latinx i wykorzystali międzysektorowo-kulturową teorię stresu, aby przyjrzeć się stopniowi, w jakim objawy związane z PTSD są związane z dyskryminacją międzysektorową i stresem akulturacyjnym.

Odkryli solidną korelację, a ponadto odkryli, że nawet wysoki poziom wsparcia społecznego nie izolował imigrantów SGM Latinx od rozwoju objawów PTSD.

Dzięki takim danym naukowcy mają nadzieję być przygotowani do informowania przyszłej polityki i udzielania pomocy tym, którzy mogą odnieść największe korzyści z większej koncentracji i zasobów.

„Było dla nas ważne, aby pokazać, że objawy związane z PTSD korelują pozytywnie z takimi rzeczami, jak stres akulturacyjny i dyskryminacja. Aby pokazać, że związek jest ważny z innych powodów, takich jak perspektywa badawcza i stypendialna, ale przede wszystkim z perspektywy klinicznej, zdrowia psychicznego i świadczenia usług” – powiedział Estrada.

Dodaj komentarz