Los Ingenieros Engineers przestrzeń dla niedostatecznie reprezentowanych studentów w S. T. E. M.

Ta statystyka może stwarzać prawdziwe problemy dla studentów pierwszej generacji Latinx w College of Engineering na UC Santa Barbara.

„College of Engineering jest zwykle mniejszy niż inni na Uniwersytecie, więc nie jest łatwo ludziom, którzy są niedostatecznie reprezentowani, dobrze sobie radzić i czuć, że należą do nich”, powiedział Danny Hernandez, współprzewodniczący Los Ingenieros i czwarty rok elektrotechniki.

Przez dziesięciolecia Los Ingenieros dążył do stworzenia społeczności dla tych studentów, zapewniając zasoby i platformę dla tych, którzy w inżynierii i innych dziedzinach S. T. E. M., którzy muszą poruszać się w rygorach naukowców, staży i zawodowych sieci-wyzwania, które mogą być szczególnie trudne w środowisku, w którym bardzo niewielu rówieśników dzieli się swoimi doświadczeniami.

„Otaczając się ludźmi pochodzącymi z tych samych środowisk, otrzymujemy motywację-nie tylko do wzajemnego popychania się – ale także do pomagania w spotkaniu przyszłych liderów S. T. E. M., którzy pochodzą z tych samych, niedostatecznie reprezentowanych społeczności.”

Los Ingenieros, na przykład, organizuje program mentorski [email protected] Guias, który łączy klasy wyższe z klasami niższymi, aby pomóc nowym studentom w szerszym poruszaniu się po życiu uniwersyteckim, karierach i akademikach.

Ponadto organizacja organizuje profesjonalne warsztaty i wydarzenia networkingowe — takie jak wycieczki branżowe, podczas których członkowie Los Ingenieros odwiedzają różne firmy S. T. E. M., w tym Google, Boeing i Hewlett-Packard. Los Ingenieros wysyła również studentów na wiele konferencji akademickich i zawodowych, takich jak National Institute for Leadership Advancement.

Organizacja zaczynała jednak od małych. Członkowie założyciele Los Ingenieros po raz pierwszy spotkali się w rozproszonych mieszkaniach w całej Isla Vista w 1978 roku. Dziewięciu studentów inżynierii Latino zebrali się, aby utworzyć małą grupę wsparcia, pomagając sobie nawzajem w swoich przedsięwzięciach akademickich i zawodowych oraz rozwijanie umiejętności w miejscu pracy i poza nim. Chcieli zapewnić sobie przestrzeń, której UCSB w tym czasie nie miało.

„Początkowym celem była pomoc latynoskiej społeczności w S. T. E. M.” – powiedział Hernandez.

„Los Ingenieros został stworzony z myślą o ludziach, zwłaszcza tych w społeczności, w której nie mieli ekspozycji po ukończeniu szkoły średniej, aby móc się rozwijać.”

Poprzez rozprzestrzenianie spotkań z apartamentów do El Centro Arnulfo Casillas i ostatecznie do budynku nauki inżynierii w UCSB, Los Ingenieros nadal się dalej zakorzenione w Uniwersytecie. W latach 90. organizacja stała się oficjalnym oddziałem Studenckim Society of Hispanic Professional Engineers (SHPE), nawiązując kontakt z bardziej profesjonalnymi inżynierami i liderami społeczności.

Od tego czasu organizacja rozrosła się i stała się ostoją społeczności UCSB. Na przestrzeni lat zdobyła nawet wiele wyróżnień, w tym nagrodę organizacji studenckiej roku w latach 1998-99, 2001-02, 2008-09 i 2010-11. Ostatnio, w 2018 roku, Los Ingenieros również został uznany za „najlepszy mały Rozdział roku” przez SHPE.

Organizacja zwraca się jednak również do szerszej społeczności. Na przykład Los Ingenieros ściśle współpracował z programem Mathematics, Engineering, Science Achievement (M. E. S. A.), aby zorganizować dzień nauki i technologii M. E. S. A., konkurs inżynierski organizowany dla setek uczniów klas szóstych do dwunastych w lokalnej społeczności.

Obecnie organizacja jest w trakcie przygotowań do ważnej konferencji: the 2021 Shpe National Convention, która odbędzie się w Orlando na Florydzie, od listopada. 10-14. Opisywany jako największe spotkanie Latynosów w S. T. E. M., oczekuje się, że będzie ponad 6,000 uczestników i ponad 250 wystaw.

Konwencja będzie służyć, podobnie jak Los Ingenieros na kampusie, jako okazja do połączenia, sieci, znalezienia możliwości, uczenia się umiejętności i poczucia się częścią społeczności.

„[Jesteśmy] naprawdę, naprawdę gościnni. Zwłaszcza teraz, wszyscy oficerowie są naprawdę mili i gościnni … czujemy, że nie widzą ludzi, którzy wyglądają jak oni w College of Engineering, więc staramy się być jak najbardziej inkluzywni” – powiedział Hernandez.

„To jedna z największych rzeczy; jesteśmy wielkim systemem wsparcia i staramy się dać wszystkim naszym członkom możliwość nawiązania przyjaźni i poznania nowych ludzi.”

Dodaj komentarz