Licencjat w College of Creative Studies zdobywa prestiżowe stypendium Churchilla

Cao będzie współpracował z Zoranem Hadzibabiciem, profesorem fizyki w Cavendish Laboratory w Cambridge, badając ultrazimne gazy kwantowe.

„[Hadzibabic] to naprawdę szanowany facet. Od razu zaskoczył mnie poziom kreatywności, jaki pokazał w naszej pierwszej rozmowie ” – powiedział Cao.

W tym roku Cao jest jedynym odbiorcą wysoce selektywnego stypendium z systemu UC – i tylko trzeci student UCSB kiedykolwiek.

„To nie jest powszechna rzecz, aby uzyskać i naprawdę dobrze mówi o osiągnięciach [Cao] jako undergrad, że dostał to. Odrzuca inne stypendia, żeby się tym zająć. Jest to zdecydowanie wyjątkowa rzecz”, powiedział David Weld, profesor fizyki w UCSB, który intensywnie pracował z Cao.

Cao zaczął brać udział w badaniach z Weldem zimą swojego pierwszego roku. Weld i Cao spotkali się, gdy Cao był jeszcze w szkole średniej. Weld faktycznie zachęcił Cao do zastosowania się do UCSB College of Creative Studies.

W laboratorium Welda Cao prowadzi eksperymenty z gazami kwantowymi, badając, co dzieje się z systemami, które są klasycznie chaotyczne, gdy stają się mechaniką kwantową.

Cao i Max Prichard, kolejny licencjat w laboratorium spawalniczym, mają obecnie wiedzę, aby przeprowadzić te eksperymenty na własną rękę, pracując z niesamowicie skomplikowanym i wymagającym technicznie sprzętem, zgodnie z Weld.

„Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że dla pojęć fizycznych, które badaliśmy w laboratorium, [pytamy] jak możemy kontrolować właściwości cząstek kwantowych poprzez wyraźne modulowanie lub zmianę niektórych parametrów jako funkcji czasu w okresowy powtarzany sposób”, powiedział Cao.

„Możemy to zrobić, pobierając masę atomów o naprawdę niskiej temperaturze i świecąc na nie światłem laserowym. Mamy dużą kontrolę nad światłem, możemy zmieniać intensywność lasera w czasie i obserwować, jak atomy zachowują się w odpowiedzi.”

Cao podkreślił znaczenie jego doświadczenia badawczego w przygotowaniu go i dając mu odpowiednie doświadczenie i umiejętności, że będzie on teraz wnieść do Cambridge. To właśnie to rozległe doświadczenie przekonało go, że może „rozsądnie ubiegać się” o stypendium Churchilla, powiedział Cao.

„W rzeczywistości w moim CV mam niewiele więcej niż moje doświadczenie badawcze z [spoiny] w tym momencie. Myślę, zwłaszcza dla studentów fizyki, że jeśli można uzyskać doświadczenie badawcze w undergrad zrobić to, ” Cao powiedział.

„To naprawdę wyróżnia się jako punkt kulminacyjny zastosowań. Miałem szansę zrobić całkiem zaawansowane badania na studia licencjackie, a potem mieć wszystko, od małych projektów technicznych, nad którymi pracowałem, aż do naprawdę robienia nowej nauki i wymyślania nowych pomysłów.”

W międzyczasie Weld wyraził satysfakcję obserwując, jak Cao przekształca się w pełnoprawnego naukowca i kogoś, kto Spoina uważa się za kolegę.

„To było bardzo satysfakcjonujące … myślę, że jest to bardzo naturalny postęp od badań, które robił tutaj, do badań, które będzie robił z Churchillem, a następnie inne badania ponownie w graduate school”, powiedział Weld.

„Myślę, że jest to świadectwo jakości undergrads na UCSB i programu fizyki w College of Creative Studies w szczególności.”

Dodaj komentarz