UCSB rozszerza testy COVID-19 o certyfikowane przez CLIA Laboratorium Diagnostyczne na terenie kampusu

Zespół odpowiedzi COVID-19 obejmuje wykładowców, administratorów i pracowników kampusu. Wśród najbardziej godnych uwagi jest profesor Carolina Arias, który zainicjował on-campus laboratorium COVID-19 i był instrumentalny we wszystkich aspektach jego rozwoju, według Stuart Feinstein, inny lider w inicjacji i integracji laboratorium, który dołączył wrzesień. 1.

Hrabstwo Santa Barbara osiągnęło fioletowy poziom procedur zamknięcia, co wskazuje, że COVID-19 jest powszechny w hrabstwie. Rzeczywiście, średnia liczba przypadków COVID-19 dziennie osiągnęła 353 od stycznia. 6, według Departamentu Zdrowia Publicznego hrabstwa Santa Barbara.

Według Feinsteina największą częścią łagodzenia rozprzestrzeniania się COVID – 19 jest czas.

„Zbyt dużo czasu między testami a wynikami może znacznie skompromitować wysiłki w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się wirusa”, powiedział Feinstein.

Ponieważ laboratorium jest akredytowane zgodnie z Clinical Laboratory Improvement Amendments (CLIA), wymagany jest szczególnie wysoki standard rygoru i przeoczeń w laboratorium — standard, który zdaniem Feinsteina jest niezbędny do przeprowadzenia diagnostycznych badań klinicznych.

„Personel UC Santa Barbara może przetwarzać prawie tysiąc próbek dziennie i mieć większość wyników dostępnych tego samego dnia lub następnego ranka”, powiedział Feinstein. „Nasze laboratorium w znacznym stopniu przyczynia się do naszych wysiłków na rzecz złagodzenia COVID-19 na terenie kampusu, a zatem jest bardzo ważnym elementem naszych ogólnych wysiłków na rzecz ponownego otwarcia kampusu dla nas wszystkich.”

W ramach certyfikacji CLIA laboratoria muszą przestrzegać standardów określonych przez Center for Disease Control, food and Drug Administration oraz Center for Medicaid Services.

Laboratorium ułatwia bezobjawowe testy-do 5,000 testów tygodniowo-dla wszystkich studentów UCSB w okolicy, a także pracowników UCSB i wykładowców, którzy świadczą podstawowe usługi na terenie kampusu. Według Feinsteina, zdolność do szybkiej identyfikacji przypadków pozwala kampusowi szybko rozwiązać ogniska i lepiej złagodzić rozprzestrzenianie się wirusa na kampusie iw większej społeczności Santa Barbara.

Feinstein powiedział, że Laboratorium akredytowane przez CLIA wymaga rutynowej konserwacji i korekt proceduralnych, aby pozostać sprawnym. Według CDC, CLIA ma ścisłe przepisy dotyczące wykorzystania ludzkich okazów do oceny zdrowia lub diagnozy. Ponadto osoby zaangażowane w laboratorium diagnostyczne będą musiały stale zwracać uwagę na problemy związane z łańcuchem dostaw, aby zwiększyć wydajność, a także dostosowywać się do częstych postępów w wiedzy medycznej na temat COVID-19. Na przykład nowy wariant wirusa COVID-19 znaleziony w Wielkiej Brytanii. zwiększyła świadomość zdolności testów COVID-19 do diagnostycznego wykrywania wirusa. Feinstein powiedział, że ci w laboratorium stwierdzili, że żaden z obecnych testów nie ma wpływu na zmiany sekwencji wirusa w ostatnim wariancie. Mimo to Feinstein powiedział, że kolejne kroki dla laboratorium obejmują zwiększenie jego zdolności do przeprowadzania dodatkowych niezależnych testów COVID-19 w przypadku, gdy przyszłe zmiany sekwencji wirusów mają wpływ na dokładność obecnych testów.

Według Feinsteina utworzenie laboratorium nie byłoby możliwe bez współpracy między zespołem odpowiedzialnym a jednostkami klinicznymi w Santa Barbara i poza nią, na przykład z UCSB Student Health Services, Santa Barbara Cottage Hospital i laboratoriami na UC Los Angeles. Nowe laboratorium jest rozszerzeniem laboratorium akredytowanego przez CLIA należącego do Studenckiej służby zdrowia, które prowadzi badania kliniczne na obecność innych patogenów.

Dzięki dodatkowej pomocy patologów z Santa Barbara Cottage Hospital i opóźnieniom spowodowanym problemami z łańcuchem dostaw, zespół odpowiedzi COVID-19 był w stanie stworzyć laboratorium diagnostyczne COVID-19 w budynku Bioinżynierii na kampusie w mniej niż 5 miesięcy.

Feinstein podkreślił, że to właśnie takie kolaboracje przyczyniły się do sukcesu laboratorium, ponieważ UCSB jest niemedyczną instytucją badawczą.

„Cały ten projekt wymagał ogromnych składek od tak wielu ludzi na kampusie, w tym kanclerza, wicekanclerzy, Dziekanów, Zdrowie studentów, sprawy studenckie, budżet i planowanie, sprawy publiczne i komunikacja, mieszkania, Departament MCDB, Technologie Informacyjne, Radca Prawny, Zasoby ludzkie, sklepy chemiczne, Fizyka Warsztat maszynowy i wiele, wiele innych,” Feinstein powiedział.

„To było mnóstwo pracy przez całe mnóstwo ludzi, i były wzloty i upadki – ale jak dotąd, przynajmniej, myślę, że robimy to zadanie.”

Dodaj komentarz