Nowa mobilna jednostka testująca COVID – 19 w Santa Barbara

Konfiguracja mobilnego miejsca testowania, w przeciwieństwie do istniejących statycznych miejsc testowania zlokalizowanych w Santa Maria Health Care Center i Isla Vista Theater, pozwala urzędnikom przenosić miejsca testowania do szczególnie dotkniętych obszarów hrabstwa. Ponieważ lokalizacja miejsca testowania nie jest stacjonarna, urządzenie zapewnia większe pokrycie, ponieważ może być przemieszczane w oparciu o aktualny rozkład przypadków COVID-19 w tym czasie.

Santa Barbara pozostaje w purpurowym tierze od grudnia. 6, według Santa Barbara Public Health Department (SBPHD). Przypadki COVID-19 w hrabstwie wzrosły średnio o siedem dni 445 dziennie. Zgodnie z deską rozdzielczą społeczności hrabstwa Santa Barbara, COVID-19 ma niewielki wpływ na ludność latynoską i latynoską w hrabstwie. Podczas gdy Hiszpanie i Latynosi stanowią 48% populacji hrabstwa, stanowią 65% wszystkich przypadków COVID-19, 74% hospitalizacji COVID-19 i 56% zgonów covid-19, od września 30.

Podobne mobilne jednostki testujące przeznaczone specjalnie do rozszerzania testów na obszarach o wysokim ryzyku, takich jak społeczności z dużymi populacjami czarnych i Latynosów, odniosły sukces w hrabstwie Los Angeles. Liczba przypadków wśród tych danych demograficznych prawie podwoiła się w grudniu. Mobilne jednostki testujące umożliwiły urzędnikom testowanie prawie 1000 osób dziennie, co stanowi wzrost krytyczny dla złagodzenia rozprzestrzeniania się COVID-19.

Chociaż jego obecna lokalizacja nie znajduje się w jednym z tych obszarów, w których przeważają społeczności niedoceniane, zgodnie z danymi geograficznymi dostarczonymi przez SBPHD, mobilna jednostka testująca ma potencjał, aby złagodzić wpływ COVID-19 na podobne populacje w naszym własnym hrabstwie na obszarach takich jak Lompoc i Santa Maria. Nowa lokalizacja mobilnej jednostki po jej zakończeniu w CenCal Health nie została jeszcze ogłoszona. Aktualizacje dotyczące urządzenia mobilnego można znaleźć na stronie internetowej SBPHD.

Dodaj komentarz