Myślenie globalnie i działanie lokalnie: Ian Shive i Santa Barbara Wildlife Care Network świętują Nowy Szpital

W miniony piątek, październik 15, Santa Barbara Wildlife Care Network gościło ich coroczne korzyści dla dzikiej przyrody. Ich celem w tym roku było zebranie pieniędzy na Nowy Szpital w Golecie, który ma zostać ukończony do końca 2021 roku. Zbiórka pieniędzy, która odbyła się w Carousel House downtown, powitała najbardziej wpływowych mieszkańców regionu i sympatyków sieci, w tym jednego z jej najnowszych członków zarządu: znanego fotografa przyrody i filmowca Iana Shive. Powitani przez Dyrektora Wykonawczego Arianę Katovich goście mieli okazję świętować budowę szpitala, wspierać Santa Barbara Wildlife Care Network (Sbwcn) i cieszyć się późnym letnim wieczorem przy muzyce na żywo i pysznym jedzeniu.

SBWCN został utworzony w 1988 roku przez grupę mieszkańców okolic Santa Barbara, którzy dostrzegli pilną potrzebę ratowania i rehabilitacji dzikiej przyrody w lokalnej społeczności. Według strony internetowej SBWCN, ich wizja polega na dostarczaniu „wysokiej jakości usług ratowniczych, leczniczych, rehabilitacyjnych i uwolnienia” potrzebującym zwierzętom w okolicy, edukowaniu społeczeństwa na temat „potrzeb zagrożonych gatunków dzikiej przyrody [i] wyzwań stojących przed dziką przyrodą w regionie”, a także zbieraniu i dzieleniu się informacjami z innymi partnerami. Trzy dekady później SBWCN współpracuje z dziesiątkami wolontariuszy każdego dnia i pomaga tysiącom zwierząt każdego roku. Jak podaje strona internetowa SBWCN, nowy szpital będzie miał ” zdolność ratowania i służenia tysiącom istnień ludzkich.”

Nie bez powodu Shive był na piątkowej imprezie. Shive jest autorem, fotografem, filmowcem i konserwatorem przyrody, którego ostatnie prace obejmują serię Discovery+ „The Last Unknown” (2021), spojrzenie Insidera na system National Wildlife Refuge, w tym rozległe i odległe wyspy Aleutów, „Hidden Pacific” (2019), film profilujący wyspy i atole Oceanu Spokojnego oraz książkę „Refuge: America ’ s Wildest Places” (2020), zbiór zdjęć z różnych narodowych rezerwatów przyrody na całym świecie.

Shive spędził również wiele lat podróżując i pracując w Santa Barbara i związał się z sbwcn około rok temu. Shive powiedział, że podejmowanie działań na poziomie lokalnym jest dla niego ważne, a możliwość zaangażowania się w organizację, której misja i wartości współgrają z jego własnymi były szczególnie motywujące. W sierpniu został członkiem zarządu SBWCN i nadal jest znaczącym zwolennikiem sieci i społeczności Santa Barbara.

Co do tego, jak po raz pierwszy dostał się do fotografii i filmu, Shive powiedział, że stało się to stopniowo. Dorastanie w środowisku miejskim sprawiło, że od najmłodszych lat mocno cenił sobie plener, a na początku rozwinął również pasję do fotografii i filmu. Z czasem połączył je i zaczął wykorzystywać fotografię jako środek do edukowania odbiorców na temat piękna i znaczenia natury.

Shive nie jest aktywistą ekologicznym, ale po prostu przedstawicielem świata przyrody i pedagogiem.

„Kim jestem, aby powiedzieć, że to jest to, co powinieneś zrobić? Ale na pewno mogę wam pokazać, jaka jest sytuacja ” – powiedział Shive. „Chcę, aby ludzie sami doszli [do opinii, że środowisko jest warte ochrony], bo może widzą to inaczej niż ja.”

Jednak mimo, że mocno wierzy w moc filmu jako środka do komunikowania piękna tych ostatnich dzikich miejsc dla publiczności, Shive powiedział, że ma również obawy dotyczące konsekwencji swojej podróży.

„Jesteśmy w pewnym sensie w punkcie przegięcia z rekreacją na świeżym powietrzu … a prawda jest taka, że patrzę na wiele miejsc i mówię:” prawdopodobnie nie powinienem tam iść.”Shive następnie podszedł do tego komentarza z pytaniem:” czy dbamy [te miejsca] na śmierć?”

Shive omówił również aktualne problemy środowiskowe dotyczące lokalnego obszaru Santa Barbara, takie jak pożary i wycieki ropy naftowej, oraz to, co oznaczają one w kontekście przyszłości świata przyrody.

„Czuję się, jakbyśmy byli w punkcie zwrotnym”, powiedział Shive, ” jako osoba, która całe życie mieszkała na zewnątrz, nigdy nie miałem tak wielu zamknięć, tak wielu rzeczy uniemożliwiających mi przebywanie na zewnątrz [ … ] zagrożenia są prawdziwe.”

Podczas gdy szybki wzrost średniej globalnej temperatury powietrza i wszystkie wynikające z tego kryzysy klimatyczne mogą wydawać się, że nie ma sposobu, aby zatrzymać naszą ścieżkę zniszczenia, Shive powiedział, że pozostaje pełen nadziei.

– Musimy mieć nadzieję-powiedział Shive. „Czy jestem przekonany, że wszystko, co robimy [aby rozwiązać problemy] zadziała? Oczywiście, że nie, nie mam urojeń. Ale czy mam nadzieję? Oczywiście [ … ] jeśli nie ma nadziei, nie ma nic innego.”

Jeśli chodzi o rolę rządu w ochronie przyrody, Shive może mówić z doświadczenia. Współpracował z agencjami rządowymi, takimi jak U. S. National Park Service i Fish and Wildlife Service, a także lobbował Kongres przeciwko niektórym działaniom, które mogą mieć negatywny wpływ na środowisko i bioróżnorodność, w tym budowie muru granicznego USA-Meksyk.

„Czy możemy oczekiwać, że zrobią dla nas wszystko? Nie. Czy możemy prosić i żądać, aby wprowadzili pewne zmiany, których nie jesteśmy w stanie wprowadzić jako jednostki? Tak.”Shive powiedział. „To skomplikowane równanie, [ … ] musimy ich prosić o pewne rzeczy i musimy robić pewne rzeczy jako jednostki, a także jako kolektyw.”

Powiedział dalej, że chociaż łatwo jest wskazać palcem i przypisać winę na każdym poziomie, ważne jest, aby zrozumieć, że sposób, w jaki rząd jest skonstruowany, uniemożliwia agencjom rządowym zrobienie czegokolwiek bez konsultacji i uzyskania autoryzacji od kongresu lub prezydenta.

– Brak wiary w rząd, jaki mają młodzi ludzie, jest absolutnie uzasadniony. Ale to, co kocham w dzisiejszych młodych ludziach, to to, że będą liderami jutra. Mam nadzieję, że nie jest za późno.”

Zapytany, czy ma jakieś rady dla młodych ludzi, którzy chcą zrobić karierę w ochronie przyrody lub zaangażować się w ekologię, Shive zasugerował rozpoczęcie bliżej domu.

„Mam szczęście, że muszę robić te wielkie rzeczy, ale szczerze mówiąc, zacząłem lokalny. Wszyscy zaczynają lokalnie.”Shive powiedział. „W rzeczywistości możesz nigdy nie iść nigdzie indziej, a to niesamowite, ponieważ lokalne jest tak istotne.”

Shive powiedział, że praca na poziomie lokalnym to świetne miejsce, aby zacząć, ponieważ to tam mamy najlepsze możliwości, aby naprawdę coś zmienić.

„Nie ma nic lepszego niż pójście do szpitala dla zwierząt, takiego jak ten, który właśnie został zbudowany tutaj w sieci opieki i mówi[ing]” oto wszystkie setki stworzeń, które przychodzą i które zostaną zrehabilitowane i uśpione z powrotem. Dla mnie to bardzo namacalna rzecz.”

Dla początkujących fotografów i filmowców jego rada brzmi: „NIE kupuj drogiego biletu na samolot, aby polecieć do Afryki i obejrzeć migrację dzikich zwierząt […] zanim wsiądziesz do samolotu i tam dotrzesz i wydasz tysiące dolarów, ile naprawdę zamierzasz zobaczyć i zrobić? Ale jeśli Każdej nocy zejdziecie nad ocean i sfotografujecie ten sam staw, te same Czaple, które żywią się tymi rybami, możecie tam usiąść i naprawdę doskonalić swoje rzemiosło.”

„Niezależnie od tego, czy jesteś biologiem, czy [ … ] dyrektorem czy członkiem organizacji non-profit, jak sieć opieki, myślę, że wszystko jest podobne”, powiedział, „To jest dostęp; lokalny oznacza dostęp, A dostęp oznacza, że możemy być lepsi w tym, co robimy.”

Dodaj komentarz