Mimo Oburzenia Opinii Publicznej Sosnowa Góra Pozostaje Zagrożona Wycinką Drzew

Z kilku różnych powodów wylesianie i degradacja lasów są rzeczywistością, a jeden przykład leży na grzbiecie górskim około 80 mil od UC Santa Barbara i Isla Vista: Pine Mountain.

Kontrowersje wokół Pine Mountain trwają pół roku. Ten grzbiet górski rozciąga się na 6 mil w hrabstwie Ventura, w Los Padres National Forest, i jest obecnie zagrożony przez projekt wycinki drzew.

Projekt został zainicjowany w 2018 roku. United States Forest Service przewodził projektowi pod rządami byłego prezydenta Trumpa, a teraz Administracja Biden ma go pod kontrolą. Pozyskanie drewna wygeneruje około 3,8 miliona stóp drewna, co doprowadzi do niewątpliwego ożywienia gospodarki.

Projekt zagraża 755 akrom lasów iglastych i chaparral i ma na celu usunięcie „małych” drzew o średnicy do dwóch stóp, chociaż propozycja zagraża drzewom o średnicy do pięciu stóp przez luki w piśmie. Luki te pozwalają również na postęp projektu dotyczącego pozyskiwania drewna bez szczegółowego dochodzenia w tym obszarze lub szansy dla społeczeństwa na podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat projektu, co właśnie zrobiła amerykańska służba Leśna.

Pine Mountain jest domem dla niesamowitej różnorodności biologicznej. Zamieszkują go gatunki roślin i zwierząt unikalnych dla regionu, takie jak łubin i trębacz szkarłatny, a także rodzime gatunki zwierząt, takie jak niedźwiedź czarny Kalifornijski i Jastrzębiec Kalifornijski.

Mniej znany jest jednak fakt, że Ziemia ma niesamowite znaczenie dla Chumash hrabstw Ventura i Santa Barbara, którzy widzą górę jako część swojej ojczyzny i integralny aspekt ich historii i Dziedzictwa.

We wniosku stwierdza się, że inicjatywa ta jest konieczna i korzystna. Twierdzą, że oczyszczenie tej „martwej” roślinności zapobiegnie pożarom lasów. Jednak wielu badaczy i konserwatorów kwestionuje to, zamiast tego opowiadając się za innymi inicjatywami, takimi jak budowanie z materiałów ognioodpornych, zapobieganie rozwojowi w obszarach zagrożonych wybuchem i budowanie bezpiecznych obszarów obok domów.

Metody te okazały się bardziej skuteczne. Na przykład Bren School of Environmental Science & Management w UCSB zareagowała na katastrofalne pożary 2017 procedurami, które obejmowały dodawanie materiałów ognioodpornych do obecnych domów, wspieranie alternatywnej i realnej przyszłości oraz uwalnianie społeczności od istniejącej zachęty do zajmowania stref zagrożenia pożarowego.

Spis wielu organizacji sprzeciwiających się projektowi, w tym Los Padres ForestWatch, Centrum Różnorodności Biologicznej i projekt John Muir, stwierdza, że projekt nie dokonuje przeglądu Najlepszych badań, a także nie wymienia konkretnych celów planu. Grupy te powołują się na swoje problemy związane z projektem, a także proponują lepszą i skuteczniejszą taktykę ochrony i ochrony lasu.

Zamiast tego obywatele z frustracją podchodzili do Internetu, generując dziesiątki tysięcy komentarzy, w przeważającej mierze w opozycji. Komentatorzy wahają się od cywilów do organizatorów protestów do profesorów-wszyscy popierają sprawę. Na przykład zespół wspinaczkowy UCSB udał się na Instagram, aby pokazać swój sprzeciw wobec planu logowania.

Island View Outfitters, firma odzieżowa i akcesoriów prowadzona przez absolwentów UCSB, ma towary, które brzmią „Save Pine Mountain” i ” Protect Pine Mountain Ridge.”Dochód jest przekazywany Los Padres ForestWatch, wieloletniej organizacji non-profit, która ma na celu zachowanie i ochronę lasu Narodowego Los Padres.

Dalej na południe, w Ventura i Ojai, lokalni politycy posiadali własne wpływy. Wcześniej w październiku Rada Nadzorcza Hrabstwa Ventura głosowała 4-1 w opozycji do projektu wyrębu drewna w Pine Mountain. Tydzień później Rada Miasta Ojai jednogłośnie głosowała za oficjalnym sprzeciwem wobec projektu.

Pomimo przytłaczającego sprzeciwu publicznego, amerykańska służba Leśna nalega, aby kontynuować projekt wyrębu drewna w Pine Mountain. W pobliżu planowane jest rozpoczęcie kolejnych projektów, takich jak projekt wyrębu, który zagraża 1600 akrom ziemi w Mount Pinos.

Dodaj komentarz