Ile kilogramów zaleca się przytyć w czasie ciąży? – Zdrowie i ciąża

Doprowadzenie życia na świat to niezwykły proces, który tylko kobiety mają zaszczyt czuć i wykonywać przez dziewięć miesięcy. Bycie matką jest wspaniałym etapem w życiu każdej kobiety, jednak martwienie się wielu kobiet o utratę figury jest częstą prośbą. Wiedza o tym, jakie pokarmy jeść, a których unikać, jest niezbędna, aby nie przybierać na wadze i narażać własne samopoczucie i dobre samopoczucie dziecka.

Dlaczego zaleca się, aby nie przytyć zbyt mocno podczas ciąży?
Problemy zdrowotne w czasie ciąży, gdy kobieta osiąga wagę przekraczającą dopuszczalną, mogą być szkodliwe dla zdrowia dziecka i jego własnego. Aby uniknąć chorób, takich jak cukrzyca ciążowa, konieczne jest, aby kobieta wiedziała, ile masy ciała dzieci otrzymują w każdym tygodniu ciąży, a tym samym nie przekraczać jej. Inne częste problemy z nadwagą podczas ciąży cierpią na wysokie ciśnienie krwi, ponieważ problemy te powodują ryzyko zawału serca lub udaru mózgu.

Specjalista, który prowadzi ciążę będzie śledzić swoją wagę, aby uniknąć nadwagi lub przyrost masy ciała i wyeliminować zagrożenia dla zdrowia. Kobieta, która przybiera na wadze, może cierpieć na poronienie, stan przedrzucawkowy, a nawet cesarskie cięcie, aby zapobiec uszkodzeniu dziecka.

Jaka jest maksymalna liczba kilogramów, aby przybrać na wadze podczas ciąży?
Wiele dziewcząt wątpi w to, jak bardzo powinny przybrać na wadze w każdym trymestrze ciąży, ponieważ chociaż jest to prawdą, kobieta cierpi na wiele zmian hormonalnych. Liczba kilogramów, które kobieta powinna zwiększyć bez uszczerbku dla ciąży, zależy od wagi, jaką miała przed zajściem w ciążę i wskaźnika masy ciała. Kiedy masz wskaźnik masy ciała wynoszący 30 lub więcej, oczekuje się, że kobieta będzie miała maksymalny wzrost o 10 kilogramów podczas ciąży.

Należy jednak podkreślić, że ciąża więcej niż jednego płodu determinuje przyrost masy ciała do 20 kilogramów w czasie ciąży. Dobre odżywianie ma ogromne znaczenie dla rozwoju zdrowej ciąży, która zapewnia stabilność Twojego ciała.

Jakie pokarmy zaleca się, aby nie nadużywać, aby nie stać się zbyt grubym podczas ciąży?
Nie wiedząc, że jedzenie w czasie ciąży powoduje tendencję do spożywania wielu pokarmów, które są szkodliwe, nawet jeśli nie jesteś w stanie. Jeśli przekroczyłeś liczbę kilogramów, możesz zrobić dietę dla kobiet w ciąży z nadwagą w pierwszym trymestrze ciąży, a tym samym uniknąć dalszego tłuszczu.

Wstępnie ugotowany posiłek
Istnieje 5 ryzyko, jakie stwarza wstępnie przygotowane jedzenie i że często nie zdajemy sobie sprawy, że wpływa to na naszą wagę w czasie ciąży. Pierwszym ryzykiem jest to, że składniki odżywcze w tych produktach zostały utracone podczas poprzedniego procesu gotowania, tracąc w ten sposób prawdziwą wartość odżywczą zapewnianą dziecku i kobiecie w ciąży. Z drugiej strony nie można zaprzeczyć, że tego rodzaju pokarmy są niezrównanym nadużywaniem soli i kalorii.

To, co najbardziej wpływa na wstępnie przygotowane potrawy, to tłuszcz nasycony i cholesterol, ponieważ ciąża powoduje, że twoje ciało ma nadwagę. To prawda, że gotowane jedzenie doskonale nadaje się do oszczędzania czasu podczas gotowania; ale staraj się go nie nadużywać.

Smażone i tłuste
Wiele kobiet rozwija uzależnienie od smażonych potraw podczas ciąży, znacznie zwiększając liczbę kilogramów w ich przejściu. Teraz smażone i oczywiście tłuste potrawy powodują poważne ryzyko, takie jak zawały serca i rozwój problemów sercowo-naczyniowych.

Należy ograniczyć spożycie tłuszczu, a tym samym zapobiec ciała z przyrostem masy ciała, niż można wspierać poprzez dodanie zmian, które pojawiają się w czasie ciąży.

Wypieki przemysłowe
Oprócz tego, że jesteś w ciąży, powinieneś wiedzieć, że wypieki przemysłowe są szkodliwe dla zdrowia z powodu dużych ilości cukru, które mają te produkty. Tak więc kobieta, która nadużywa spożycia tej kategorii żywności, może rozwinąć cukrzycę ciążową z powodu wzrostu insuliny we krwi.

Z drugiej strony, ze względu na zmiany hormonalne ciąży, kobieta może rozwinąć większą nadwagę po zjedzeniu tego rodzaju jedzenia.

Pizza i makarony
Makaron jest smaczny i staje się bardzo popularny w czasie ciąży, ponieważ stwarza większe poczucie satysfakcji. Jednak zarówno makaron, jak i spożycie pizzy mają dużą ilość tłuszczów nasyconych, co nie przyczynia się do wagi przyszłej matki.

Prowadź zdrowy tryb życia podczas ciąży unikaj jedzenia żywności, która zagraża Twojemu zdrowiu i zdrowiu dziecka. Pamiętaj, że otyłość jest jednym z głównych czynników chorobowych nie tylko w czasie ciąży, ale także w życiu codziennym. Jeśli chcesz zwiększyć to, czego potrzebujesz, spróbuj przynieść jedzenie bogate w warzywa i owoce, unikając w miarę możliwości nadużywania tłuszczów i cukru.