Co to jest dawstwo jaj dla płodności? – Zdrowie kobiet i płodność

Posiadanie dziecka jest błogosławieństwem, które wiele kobiet i par chciałoby mieć w tym życiu, ale dla niektórych staje się bardzo nieuchwytne. Jednak rozwój nauki Moderna pozwoliło kobiecie zajść w ciążę bez większych problemów. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest dawstwo jaj dla płodności.

Techniki wspomagające i leczenie niepłodności są dziś bardzo modne, a pary mogą spodziewać się sztucznego zapłodnienia. Lub z zapłodnieniem in vitro, jednak obecnie popularyzowana jest owodonacja lub dawstwo jaj. Jeśli nie wiesz, czym jest ta metoda zapłodnienia, zalecamy kontynuowanie czytania i wiedzieć wszystko, co musisz wiedzieć.

Co to jest dawstwo jaj w płodności?
Dawstwo jaj lub, jak to się nazywa, ovodonation to proces, w którym kobieta oferuje swoje jaja. Kobiety, które z różnych powodów nie są w stanie wyprodukować dojrzałego jaja, które można zapłodnić. W tym procesie dawca wykonuje stymulację jajników, aby następnie usunąć jak najwięcej oocytów.

Po przeprowadzeniu procesu ekstrakcji oocytów od dawcy rozpoczyna się zapłodnienie. Aby następnie przenieść powstały zarodek lub zarodki do macicy przyszłej matki biorcy i poczekać na implantację zarodka. Tak więc kobieta może pomóc innej kobiecie urodzić dziecko, to prawdziwy akt miłości.

Od jakiego wieku zaleca się oddawanie jaj?
Dawstwo jaj jest czynem, który można wykonać w życiu kobiety, gdy jej produkcja jaj jest bardzo duża. Oznacza to, że ma wysoką pojemność jajników i dzieje się tak od 21 roku życia. Ale nie musisz mieć więcej niż 35 lat, ponieważ najlepszymi kandydatami są ci, którzy są bardzo młodzi.

Chociaż konieczne jest również, aby kobieta była w doskonałym stanie fizycznym i psychicznym. Ponadto należy przeprowadzić ocenę historii osobistej i rodzinnej, aby ustalić, że nie cierpisz na choroby genetyczne. Nie powinieneś również cierpieć z powodu innych powikłań medycznych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową, różyczka lub wirusowe zapalenie wątroby typu C.

Jak przebiega proces dawstwa jaj w płodności?
Aby przeprowadzić proces owodonacji lub oddawania jaj, konieczne jest przejście trzech faz lub etapów. W którym przede wszystkim należy ustalić, że kobieta jest aktem lub ma prawo być dawcą. Poniżej wyjaśnimy każdy z tych etapów procesu.

Ogólna ocena medyczna
Następnie przyszłemu dawcy jaj wyjaśniono, jak będzie żyła, aby wydobyć swoje dojrzałe jaja. Aby sprawdzić aktualny stan zdrowia, przeprowadzana jest dokładna ogólna ocena medyczna. W związku z tym zostaną przeprowadzone badania krwi, Badanie ginekologiczne, test genetyczny, USG i inne badania kliniczne.

Stymulacja jajników
Po sprawdzeniu, czy pacjent ma doskonałą kondycję i może być dawcą jajników. Nadal stosuje się hormony do kobiety, aby wykonać stymulację jajników, dzięki czemu produkcja jaj osiąga się w dużych ilościach. Ta faza jest najdłuższym procesem, który może trwać od 8 do 12 dni, aż jajo dojrzeje.

Musimy pamiętać, że w tym czasie kobieta może normalnie żyć swoim życiem i kontynuować codzienne czynności. Dopóki nie będziesz musiał wrócić do szpitala, aby sprawdzić, czy oocyty są już gotowe do usunięcia.

Usuwanie oocytów
Teraz nadszedł czas, aby przejść do ostatniej fazy procesu dawstwa jaj i chodzi o usunięcie dojrzałych jaj lub oocytów. Na tym etapie kobieta uspokaja się i za pomocą specjalnego narzędzia jaja są usuwane dopochwowo. W tej procedurze wykonuje się tak zwane nakłucie pęcherzykowe, w którym usuwa się największą liczbę jaj.

Tak daleko posuwa się zaangażowanie dawcy jaj, który może teraz spokojnie monitorować swoje życie. Ale szczęśliwy, że dał innej kobiecie możliwość spełnienia marzeń o zostaniu matką. Teraz wystarczy ustalić, która technika wspomaganego zapłodnienia została zastosowana do osiągnięcia zapłodnienia. Jak może być zapłodnienie in vitro, a następnie implantacja zarodków u kobiety biorcy.